Gmina Kolbuszowa

Monitoring miejski w Kolbuszowej

 

Inwestor: Urząd Miejski w Kolbuszowej

 

Cel: Celem budowy monitoringu miejskiego było zintegrowanie w jednym miejscu wszystkich kamer zainstalowanych na terenie miasta.
Centrum monitoringu zostało zlokalizowane w komendzie Policji. Tam też stanął serwer, który „zbiera” sygnały z kamer zainstalowanych na dworcu PKP, umieszczonych w komisariacie oraz kamer miejskich. 

 

 Rozwiązanie: Obraz z kamer zostaje zapisywany na serwerze (detekcja ruchu), do którego mają dostep tylko upoważnione osoby. Centrum monitoringu zostało zlokalizowane w komendzie Policji. Tam też stanął serwer, który „zbiera” sygnały z kamer zainstalowanych na dworcu PKP, umieszczonych w komisariacie oraz kamer miejskich. Obecnie właśnie obrazy z tych kilkunastu kamer są rejestrowane przez serwer policyjny.  Oczywiście wymaga to przydzielenia odpowiednich uprawnień, system jest bezpieczny.
Oprogramowanie obsługuje różnicową kompresję obrazu, co zapewnia minimalny strumień danych w sieciach LAN oraz pozwala na stosunkowo płynną transmisję obrazu przy połączeniach modemowych oraz GPRS. Oprogramowanie pozwala na dostęp obrazu z kamer również na telefony komórkowe oraz komputery typu PocketPC. O wszystkich zdarzeniach takich jak detekcja ruchu, sygnał z wejścia itp. użytkownik może zostać natychmiast poinformowany za pomocą SMS, e-maila lub MMS.

Rozwiązanie jest nowoczesne, wzbogacone o szereg funkcji które znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na opanowanie wielu punktów monitorujących

 

Rozwój: Z czasem inwestor planuje rozbudować system monitoringu, włączając dodatkowe kamery instalowane w najbardziej newralgicznych miejscach.

Cel jest taki by z jednego centrum zarządzania można było kontrolować sytuację w mieście.

 

 Korzyści: System pozwala na rejestrację ruchu samochodowego i pieszego w miejscach najbardziej zagrożonych.  Pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa ludności Miasta Kolbuszowa i w razie potrzeby na szybka interwencję właściwych służb.

 

Miejsce: miasto Kolbuszowa

COPYRIGHT © 2011 ISOCOM wszyskie prawa zastrzeżone