Monitoring Wizyjny

Monitoring wizyjny jest jednym z najpewniejszych systemów do ochrony wszelkiego rodzaju obiektów. Od wielu lat ewoluował zarówno pod względem jakości dostarczanych urządzeń, jak i możliwości  zastosowania.


Korzyści
Systemy monitoringu wizyjnego są coraz częściej integralna częścią infrastruktury budynków biurowych, zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych.
Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek.
Rola systemów monitoringu wizyjnego wykracza poza typową funkcje nadzoru.
Z jednej strony monitoring wizyjny nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów, ale dobrze zaprojektowany i wykonany bez wątpienia pomoże w:

  • - kontroli procesów produkcyjnych
  • - obserwacji węzłów komunikacyjnych
  • - dyscyplinowaniu pracowników
  • - dyscyplinowaniu pracowników ochrony
  • - ograniczenie kradzieży na terenie zakładu
  • - zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i osobom przebywającym na terenie zakładu
  • - prewencji

Cyfrowe systemy wideo wykorzystujące zbiór protokołów TCP/IP pozwalają na lokalne zabezpieczenie rozproszonych placówek firmy z możliwością centralnego monitoringu każdej z nich.

Skontaktuj sie z nami
Zadaj nam pytanie
, wykorzystując formularz .

Jakość kamer megapikselowych
Rynek odchodzi od analogowych rozwiązań...

Kamery megapikselowe odgrywają coraz większą rolę w systemach nadzoru wizyjnego. Czynnikami decydującymi o wyborze kamery(systemu nadzoru)

są zawsze wymagania klienta co do nadzoru wideo.

 

Co chcesz zobaczyć? 

Podstawową kwestią jest wybór między tym co chcesz widzieć:


Widok ogólny
W tym przypadku celem jest uzyskanie ogólnego nadzoru nad danym obszarem. Na przykład w centrach handlwych celem instalacji kamer jest nadzorowanie osob oraz ich przemieszczania się - nie zaś ich identyfikacja.


Szczegółowość

Istnieją sytuacje gdy konieczna jest identyfikacja osób lub przedmiotów na danym obszarze np. monitorowanie punktów sprzedaży, identyfikacja twarzy.
Otrzymanie szczegółowych obrazów możliwe jest dzięki zastosowaniu kamery IP z teleobiektywem lub obiektywem z możliwością powiększenia, co pozwala na obejrzenie danego obszaru z bliska. Wykorzystanie w takich sytuacjach kamer megapikselowych zapewnia jeszcze wyższe rozdzielczości i większą ilość szczegółów niż użycie kamer nie korzystających z technologii megapikselowej.

 

 Gdy liczy się każdy szczegół

Rozdzielczość kamer megapikselowych jest co najmniej trzy razy wyższa niż rozdzielczość analogowych kamer CCTV. Mówiąc krótko: technologia megapikselowa oznacza większą rozdzielczość. Większa rozdzielczość to więcej szczegółów. Więcej szczegółów to więcej możliwości identyfikacji.

COPYRIGHT © 2011 ISOCOM wszyskie prawa zastrzeżone