Policja Ropczyce

Monitoring Policji w Ropczycach

 

Inwestor: Policja

 

Cel: Celem budowy monitoringu miejskiego było zintegrowanie w jednym miejscu wszystkich kamer zainstalowanych na terenie miasta.
Centrum monitoringu zostało zlokalizowane w komendzie Policji. Tam też stanął serwer, który zapisuje sygnały z kamer.

  

Rozwiązanie: Monitoring został zbudowany w technologii IP. Zastosowano kamery w obudowach zewnetrznych z oświetlaczami IR. System został oparty na oprogramowaniu NUUO, jako baze sprzetowa przyjeto serwer PC. Zarówno serwert jak i switch PoE zostały zainstalowane w szafie 19". 

 Obraz z kamer zostaje zapisywany na serwerze (detekcja ruchu), do którego mają dostep tylko upoważnione osoby. Centrum monitoringu zostało zlokalizowane w komendzie Policji. Tam też stanął serwer, który zbiera sygnały z kamer.

Oprogramowanie obsługuje różnicową kompresję obrazu, co zapewnia minimalny strumień danych w sieciach LAN oraz pozwala na stosunkowo płynną transmisję obrazu przy połączeniach modemowych oraz GPRS. Oprogramowanie pozwala na dostęp obrazu z kamer również na telefony komórkowe oraz komputery typu PocketPC. O wszystkich zdarzeniach takich jak detekcja ruchu, sygnał z wejścia itp. użytkownik może zostać natychmiast poinformowany za pomocą SMS, e-maila lub MMS.

Rozwiązanie jest nowoczesne, wzbogacone o szereg funkcji które znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na opanowanie wielu punktów monitorujących

 

Rozwój: System jest elastyczny i podatny na rozbudowę. Moc serwera została dobrana tak aby dołożenie dodatkowych kamer nie stanowiło problemu z wydajnością. 

 

Korzyści: System pozwala na rejestrację ruchu samochodowego i pieszego w miejscach rejestrowanych przez kamery.  

 

Miejsce: miasto Ropczyce

COPYRIGHT © 2011 ISOCOM wszyskie prawa zastrzeżone