Sieć księgarni

Inwestor: MATRAS SA

 

Cel:  

MATRAS posiada ponad 100 placówek detalicznych. W celu podniesienia jakości obsługi klientów oraz kontroli ekspozycji towaru od 2011 roku systematycznie wdrażany jest jest projekt instalacji kamer.  Zdalny dostęp do kamer ma menadżer , którego zadaniem jest nadzór nad funkcjonowanie placówek handlowych.

  

Rozwiązanie:

W każdej placówce handlowej objętej programem została zainstalowana od 1 do 3 kamer cyfrowych. Każdy punkt oprócz kamer wyposażony jest w 4 kamerową licencję oraz urządzenia do przesyłu obrazu.

Zastosowane oprogramowanie Alnet pozwala na stosunkowo płynną transmisję obrazu, ograniczona jedynie wielkością transferu danych. Dostęp do kamer można również realizować poprzez telefony komórkowe oraz komputery typu PocketPC. O wszystkich zdarzeniach takich jak detekcja ruchu, sygnał z wejścia itp. uprawniony użytkownik może zostać natychmiast poinformowany za pomocą SMS, e-maila lub MMS.

 

Rozwój:

 Obecnie w 7 księgarniach jest zainstalowanych ponad 20 kamer IP. System jest otwarty i nie ma praktycznie ograniczeń co do ilości kamer. Inwestor planuje systematycznie rozwijać projekt.

 

Korzyści:

System pozwala na zdalne zarządzanie pracownikami oraz nadzór nad prawidłowa pracą ksiegarni. Jeden zdalny menadżer jest w stanie skutecznie zarządzać siecią sklepów wyposażonych w monitoring wideo.

 

Miejsce instalacji: Między innymi ksiegarnia MATRAS w Millenium Hall w Rzeszowie

Termin realizacji: 2011 - 2012r.

 

COPYRIGHT © 2011 ISOCOM wszyskie prawa zastrzeżone